¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨Jeskyňáři sob쨨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Traverz DDM Prostějov

25. října 2015 v 15:04 | Mušil |  Z naší činnosti

I když pozdě, ale přece.

FotogalerieVe dnech 3-4 září 2015 proběhla Burza Volného Času pořádaná DDM Prostějov. Jednalo se o prezentace různých volnočasových aktivit pro mládež. Naše skupina se prezentovala traverzem. Jedná se o lano napnuté mezi dvěma body a po tomto laně se ve speciálním vybavení sjíždělo ze střechy domu dětí a mládeže dolů.
Ale než vše začalo, bylo potřeba nejdříve vyzkoušet že na to MÁME ! Nácvik proběhl dne 2. července odpoledne…

A tím to vše začalo:
Vytáhnout na střechu haly lešení, lana, buben, kartony a desky na podložení. Dole u kotvení to bylo jednodušší. Stačilo najít ten správný strom, což se na druhý pokus podařilo. Po natažení lana a několika zkušebních jízdách závaží si do lana sedá Plakát, jede až do křoví. Pak se hecnul Honza-ten si vše vymyslel.
Vše odzkoušeno, nafoceno a ortel zní: JDEME DO TOHO!

Tak a je tady čtvrtek, sraz v 7.00hod. V 8:30hod vše vypukne. Dopnutí lana, zkušební jízdy a obavy jestli paní učitelky vůbec děti pustí na naši atrakci.
První malí odvážlivci začínají akci rozjíždět. Pár minut než se startéři na střeše dostanou do tempa, a pak to frčí jako na drátkách-dítě z okna, odjistit na žebříku, připnout vodítkem k lešení, zkušební posazení, krátká instruktáž a už frčí dolů. U brzdy je taky makačka-stáhnout, odepnout, povolit… Stále dokola a ve velkém tempu. Průvodci nestíhají vodit zájemce, no je to lepší než jsme čekali. I přes občasné opravy brzdy a neplánovanou záchrannou akci-za tu jsme sklidili velký potlesk publika, jsme čtvrtak zvládli bez větších potíží.. Nakonec jsme museli vyhlásit STOPku, protože by další zájemci museli jezdit potmě. Večer jsme poseděli, zhodnotili den a zmokli…
Páteční ráno bylo deštivé, nicméně jak se říká: devátá rozhodne. Sluníčko vykouklo a začal šrumec…
Jízda za jízdou, nebyl čas ani jíst a kávu jsme vypili na krásu.
Sumasumárum bylo uskutečněno neuvěřitelných 505 jízd. Věkový rozdíl, mezi nejmladším a nejstarším jezdcem, byl 77 let.
Co na závěr? Kdo z těch školáků si bude za rok pamatovat, že házeli tenisákem na terč? Poznávali listy? Malovali prstem do mouky? Ale ti, co jeli, si to určitě budou pamatovat a ti, kteří se báli nebo to měli zakázané? Pokud budeme mít příležitost se opět ukázat, tak mají šanci
................................................................................(autor článku Mišák)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama